Reedel, 10. veebruaril korraldab SA Eesti Idapartnerluse Keskus koostöös Eesti Välispoliitika Instituudi ja Euroopa Komisjoni esindusega arvult juba 4. Idapartnerluse aastakonverentsi, mis tänavu on pühendatud Idapartnerluse poliitika peamistele tegevustele 2017 aastal ja strateegilisele kommunikatsioonile.

Konverentsil osaleb üle 120 kuulaja ja esineja nii Euroopa Liidu kui Idapartnerluse riikidest – akadeemiliste mõttekodade ja kodanikuühiskonna esindajad, valitsusametnikud ja meediategelased. Konverentsil otsitakse vastust küsimustele, mis puudutavad Idapartnerluse poliitika lähiperspektiive ning poliitiliste ja majandusreformide sisu ja vajalikkuse senisest efektiivsemat selgitustööd partnerriikide elanikkonnale.

Konverentsi avab välisminister Sven Mikser, esinejate hulgas on Gruusia eurointegratsiooni riigiminister Viktor Dolidze ja Moldova asevälisminister Daniela Morari.

Konverentsi korraldaja, Eesti Idapartnerluse Keskuse direktori Jaan Reinholdi sõnul on konverents avalöögiks tervele seeriale Idapartnerlusriike kaasavatele üritustele, mis leiavad aset Tallinnas teisel poolaastal seoses Euroopa Liidu eesistumisega. Hooaja lõpetab EL Idapartnerluse tippkohtumine, mis leiab aset 24. novembril Brüsselis.

Idapartnerlus on 2009. aastal Euroopa Liidu (EL) naabruspoliitikast välja kasvanud lõimimisplatvorm, mis on keskendunud koostöö tihendamisele Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevenega. Algatuse eesmärgiks on partnerriikide poliitiliste ja majanduslike reformide toetamine ning kodanikuühiskonna arendamine.

Info:

Jaan REINHOLD
Idapartnerluse erivolitustega diplomaatiline esindaja
Välisministeerium  
Direktor
Eesti Idapartnerluse Keskus
Tel.: +372 5196 0500 Mob.: +372 5648 4494

www.facebook.com/eceap
www.eceap.eu